StarGirLs
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

StarGirLs

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

bilge sözler seçimi

YazarMesaj
busrakiz

busrakiz

Ruh Halin? : deprasif

bilge sözler seçimi Empty
MesajKonu: bilge sözler seçimi   bilge sözler seçimi EmptyC.tesi Tem. 05, 2008 4:19 pm

Dünyada insana yardım eden şey, tesadüf değil, azim ve sebattır." Samuel Smiles
"Hayatta başarılı olanlar, kendilerine gereken bilgileri öğrenmekten bir an geri kalmazlar ve hadiselerin sebeplerini her zaman araştırırlar." Rudyard Kipling
"Hiç kimse, başarı merdivenlerine elleri cebinde tırmanmamıştır." J.Keth Moorhead
"Mağlubiyete uğrayınca ümitsizliğe kapılma, her başarısızlıkta bir zafer arzusu yatar." Germain Martin

" Ders alınmış başarısızlık başarı demektir." Malcomb S. Forbes

"Para nasıl parayı çekerse, başarı da başarı çeker." Chamfort
"En büyük kötülük, zorluklara karşı koyamamak zafiyetinden gelir." Goethe
"Bir sual soran beş dakika müddetle bilgisiz görünür, sual sormayan ise ilelebet bilgisiz kalır." Johngay
"Okunu hedeften öteye atan okçu, okunu hedefe ulaştıramayan okçudan daha başarılı değildir." Motnagine

"Güçlü olan, yenilmeyen yalnız azimdir." Yahya Kemal Beyatlı

Hayatımda edindiğim en büyük bilgi şudur: "Kendi kendine yardım etmeyi bilmeyene, kimse yardım etmez." Pestalozzı
"Her insan öfkelenir, bu kolaydır; fakat tam adamına, tam ölçüsünde,tam zamanında, tam yerinde ve tam usülünde öfkelenmek, ne herkesin kudretindedir, ne de kolaydır." Arıstoteles
"Aynı dünyayı paylaşan biz insanlar, birbirimize yardım etmeliyiz." La Fontaine
"Verdiğimiz kararlar, kaderimizi değiştirir." Frederic Speakman
"ilim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendini bilmezsen, bu nice okumaktır." Yunus Emre
"Çaresiz kaldığım zamanlarda gider, bir taş ustası bulur, onu seyrederim. Adam belki yüz kere vurur taşa. Ama değil kırmak, küçücük bir çatlak bile oluşturamaz. Sonra birden, yüz birinci vuruşta taş ikiye ayrılıverir. işte o zaman anlarım ki; taşı ikiye bölen o son vuruş değil, ondan öncekilerdir." Jacob RIIS
"Uzun zaman devam eden bir anlaşmazlık, her iki tarafın da haksız olduğunu gösterir." Voltaire
"Hataları kabul etmek, puan tablonuzu temizlemekle kalmaz, geçmişe göre daha olgun olduğunuzu kanıtlar." Arthur Guiterman
"Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin karşındakinin anladığı kadardır." Mevlana
"İnsanlar karşılaştığın fırtınalarla değil, gemiyi limana yanaştırıp yanaştıramadığınla ilgilenir." Anonim
http://www.busrakiz.forummum.com

bilge sözler seçimi
1 sayfadaki 1 sayfası